تفاوت برش لیزری و سایر برش‌ها

   

 

گروه برش و حکاکی لیزر

   
(خالق ایده های شما)    

                               ارائه دهنده کلیه خدمات برش و حکاکی لیزر توسط مدرن ترین دستگاههای روز

 

  

 
     
 تفاوت برش لیزری و سایر برش‌ها

 در ابتدا باید عرض کرد که توضیحات مفصلی در مورد برش لیزر و برش سی ان سی در اینترنت وجود دارد. اما در این مطلب به صورت اجمالی و مفید تفاوت این دو را بیان می‌کنیم.در ابتدا باید عرض کرد که توضیحات مفصلی در مورد برش لیزر و برش CNC در اینترنت وجود دارد. اما در این مطلب به صورت اجمالی و مفید تفاوت این دو را بیان می‌کنیم.
ابتدا باید گفت که CNC یک اصطلاح کلی است که شامل برش با لیزر و مته (که همه با نام CNC می‌شناسند) است. این دستگاه‌ها از کامپیوتر دستور می‌گیرند.
در برش لیزری قطعات با تاباندن یک پرتوی لیزر قوی به سطح جسم برش یا حکاکی می‌شوند. اما در CNC بجای لیزر از مته استفاده می‌شود.
در برش لیزر برخلاف CNC، نمی‌توان برای میزان عمق حک و سطح‌برداری عدد تعیین کرد؛ بعبارتی در حک لیزری فقط می‌توان قدرت و سرعت را تغییر داد ولی در ‌CNC می‌توان بعنوان مثال 1 سانتی‌متر سطح‌برداری کرد.
 برای حکاکی‌های ظریف مثل چهره استفاده از لیزر مناسب‌تر است. اما حکاکی CNC شبیه منبت است و بعبارتی حک سه‌بعدی انجام می‌دهد(نمونه آن سنگ قبر می‌باشد)
لبه قطعات در برش لیزری برخلاف برش CNC می‌سوزد(در برش و حکاکی لیزری چوب سیاهی ناشی از سوختگی مشهود است)
برش لیزری دارای خط برشی بسیار ریز است (بسته به جنس حدود 0.05 تا 0.2 میلمیتر). اما برش CNC دارای خط برشی چند میلیمتری است. 
همچنین برش  CNC در برش گوشه‌ها دچار مشکل است و نمی‌تواند کنج‌ها را به صورت تیز و قائم برش بدهد.

 

      خالق ایده های شما هستیم

چرا ما ؟

خالق ایده های شما هستیم

سرعت بالا

حفظ حریم شخصی

کیفیت بالا

دقت بالا

طراحی و ساخت تندیس

طراحی تخصصی

پشتیبانی فنی

هدیه های مناسبتی

حکاکی تصویر و چهره

مقالات لیزر عدالت

به اطلاعات خود بیفزایید

پلکسی گلاس و کاربردهای آن
پلکسی گلاس ماده‌ای‌ست که دستگاه‌های لیزر به خوبی آن را برش می‌دهند. از اسامی دیگر این جنس می‌توان به طلق، اکریلیک، پلی اکریلیک، پلکسی و فلکسی اشاره کرد.
Post 1
تفاوت برش لیزری و سایر برش‌ها
در ابتدا باید عرض کرد که توضیحات مفصلی در مورد برش لیزر و برش سی ان سی در اینترنت وجود دارد. اما در این مطلب به صورت اجمالی و مفید تفاوت این دو را بیان می‌کنیم.
Post 1
تفاوت فایل‌ پیکسلی و برداری
شاید شنیده باشید که برای صفحه گوشی می‌گویند در هر اینچ فلان تعداد پیکسل دارد. تصاویر پیکسلی از کنار هم قرار گرفتن مربع‌های کوچکی که هر کدام یک رنگ دارد تشکیل می‌شود.
Post 1

نمونه کارهای ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای لیزر عدالت محفوظ است